Ekskluzywne życie za cenę ciała- Dziewczyny z Dubaju

O autorze

Autorem książki jest Piotr Krysiak- polski dziennikarz śledczy i pisarz. Napisał książki takie jak: ,,Edyta Górniak. Bez cenzury”, ,,Agent Tomek Spowiedź”, ,,Dzieci świata”, czy też ,,Wyspa ślepców” . Książka ,,Dziewczyny z Dubaju”, została wydana w 2018 roku. W 2021 ukazała się druga część  ,, Chłopcy z Dubaju”. 

,,Dziewczyny z Dubaju”

Historia opisuje brutalne życie w luksusie seksu, spożywaniu narkotyków i zdobywaniu dużych sum pieniędzy. Świat, który jest zapełniony prostytutkami i ich klientów, oraz nieugiętych stręczycielek.Dziewczynom wydaje się, że świat należy do nich, niestety wkrótce zrozumieją, że bardzo się pomyliły, i jest za późno, żeby cofnąć czas. Tak wyglądało życie polskich prostytutek, które muszę spełniać fantazje seksualne dla swoich bogatych klientów. Wśród takich kobiet, były to modelki, celebrytki, finalistki konkursów piękności, i artystki.Podczas wyjazdów, które odbywały w okresie dwóch miesięcy,spotykały mężczyzn nie tylko z krajów arabskich, ale też z Polski. W ten sposób mogły zarobić nawet kilkaset tysięcy złotych. Jednak nie każda tak robiła na swoje własne życzenie, ponieważ prowadziły podwójne życie, mając swoje rodziny.

 Książka w żadnym wypadku nie przypomina opowieści o miłości, lecz odsłania świat prezentujący biznes, w którym nikt nie chciałby się znaleźć. Zewnątrz wygląda bardzo pięknie, ale dopóki nie zobaczy, co tak naprawdę ukrywa w środku, ten błąd może wiele kosztować. To bardziej książka ostrzeżenie niż przyjemna powieść, choć bardzo dużo odkrywa prawdę, dotyczące takiego, ,,biznesu”, jakkolwiek można to nazwać. Książka ,,Dziewczyny z Dubaju” dostępne jest na www.taniaksiazka.pl.

Na ekranie

Książka doczekała się swojej ekranizacji. Premiera odbyła się w 26 listopada 2021 roku, w której reżyserem jest Maria Sadowskiej. W rolach głównych zagrały Paulina Gałązka, Katarzyna Figura, Katarzyna Sawczuk, Olga Kalicka i Giolio Berruti. Prawdopodobnie inspiracją do powstania filmu, była ,,afera dubajska”. Film pobił rekord frekwencyjny oglądających, a w 2022 roku, otrzymał nagrodę Filmwebu.