Dziewczyny z Dubaju- książka

Jeżeli lubisz czasem uchylić rąbek jakiejś tajemnicy, Dziewczyny z Dubaju są dla Ciebie. Pod warunkiem że nie przeszkadza Ci pikantny język.

Tytułowy Dubaj kojarzy się z przepychem, luksusem, pieniędzmi. Tak jest. Tylko co w sytuacji, kiedy mianem luksusowej określa się prostytutkę, a pieniądze przechodzą z rąk do rąk za jej usługi? Autor w rzeczowy, reporterski sposób ukazuje nam podszewkę Dubajskiego seksbiznesu. Smaczku książce nadaje fakt, że ukazane są w nich losy nieprzypadkowych kobiet. Miłośnicy tabloidów bez problemu połączą znane nazwiska, z bohaterami książki.

Mówi się że pieniądze i seks rządzą światem

Prawda ogólnie znana, pytanie jak daleko jesteśmy w stanie posunąć się żeby pozyskać jedno i drugie. Ile jest w stanie zapłacić mężczyzna za spełnienie swoich erotycznych fantazji? Jak daleko gotowa jest posunąć się kobieta dążąca do sukcesu lub bogactwa? Czy zawsze chodzi tylko o to, i czy role  podzielone są w taki sam sposób? Piotr Krysiak rzetelnie prowadzi nas od jednej opowieści do drugiej, pozwalając na samodzielną ocenę sytuacji. Zagłębiamy się niczym w muł, w miałki światek brudnych myśli, brudnych interesów, prostactwa i bezkompromisowości. Wszystko za woalką blichtru i luksusu. Czy tak wygląda droga do sukcesu? Czy cel uświęca środki? Te pytania możemy stawiać sobie, po przeczytaniu książki.

Ogólnie rzecz biorąc, książka mnie nie zaszokowała. Chyba nikt już nie ma złudzeń, że za prostytucją i sutenerstwem kryje się jakiś głębszy sens. Nie ma w nim nic głębokiego. Sztampowa pogoń za szeroko rozumianym sukcesem, wpływami i pieniędzmi, a walutą bywa ciało.

Książka moim zdaniem, zdecydowanie warta uwagi z innego powodu niż tania sensacja. Poleciłabym ja zwłaszcza młodym dziewczynom, które marzą o ”wielkim” świecie. Lepiej zderzyć się z rzeczywistością w książce, niż w prawdziwym życiu. Niczym Alicja przekraczamy lustro złudy czerwonych dywanów, dostrzegając rysy na nieskazitelnych wizerunkach wielbionych na co dzień celebrytów.