Brutalna, okrutna i przygnębiająca historia

Kim jest Piotr Krysiak? To polski pisarz, który na swoim literackim koncie posiada aktualnie siedem książek. Wszystkie z nich to klasyczne w swojej formie reportaże, które zyskały popularność głównie dzięki tematom, jakie autor w nich podejmował. W danych okresach uważane były za najgorętsze w medialnym środowisku, co też oczywiście przyczyniło się na liczbę sprzedanych egzemplarzy. Po krótkiej przerwie Krysiak powraca z nowym reportażem – “Dziewczyny z dubaju” książka (reportaż) to opowieść pełna przemocy i brutalności, która zostanie z nami na długo. Ile jednak znajduje się w niej kontrowersji dla samej kontrowersji?

Za granicą jest to samo

O czym opowiadają Dziewczyny z Dubaju? To historia, w której przenosimy się do egzotycznego, turystycznego i budzącego ogromny podziw Dubaju. W reportażu nie zaglądamy jednak do miłych i przyjaznych knajp nastawionych na nieświadomych tego, co się dzieje turystów, a przenikamy za cienką granicę. Ta granica oddziela turystyczny Dubaj od Dubaju przestępczego. Jakimś sposobem Piotrowi Krysiakowi udało spędzić się po drugiej stronie kilka lat. W tym czasie autor przyglądał się swoim bohaterkom, które w tym ekstrawaganckim i luksusowym mieście pracowały jako ekskluzywne prostytutki. Do tego miejsca zwabiały je przede wszystkim pieniądze oraz szansa na nowe życie czy też zabezpieczenie finansowe swojej przyszłości. 

Nie wszystko poszło według planu

Jak możemy się domyślić, nie wszystkim bohaterkom nowe życie ułożyło się tak, jakby tego chciały. Niektóre z nich trafiły relatywnie dobrze, zarabiając nawet po kilkaset tysięcy dolarów rocznie. Nie wszystkie jednak miały to szczęście. Część dziewczyn próbowała wydostać się z tego środowiska, co wcale nie jest takie proste i przede wszystkim bezpieczne. Dziewczyny z Dubaju to jeden z lepszych reportaży autorstwa Piotra Krysiaka. Sięgając po tę książkę, należy jednak mieć w głowie to, że historia jest w niej przedstawiona momentami zbyt chaotycznie.